اختصاص اعتبار 450 میلیون تومان به عشایر شهرستان ملاردبه گزارش خبرنگار ایرنا؛ سیروس نصیری عصر یکشنبه در جلسه شورای عشایری شهرستان ملارد افزود: جامعه عشایری شهرستان ملارد با جمعیت 350 خانواری بیش از 48 هزار راس دام سبک در اختیار دارند.
وی اظهار کرد: برای افزایش خدمات رسانی به این جامعه تولید کننده در فصل ییلاق و قشلاق امسال 450 میلیون تومان اعتبار به این عشایر اختصاص می یابد.
مدیرکل امور عشایر استان تهران خاطرنشان کرد: عشایر شهرستان ملارد همچون سایر عشایر استان تهران در امر دامپروری و تولید محصولات متنوع عشایری فعالیت دارند.
وی یادآور شد: در جلسات شورای عشایری به مسائل و مشکلات عشایر در شهرستان های مختلف رسیدگی می شود و در این جلسه نیز در زمینه احداث مرکز عرضه دام زنده عشایری در شهرستان ملارد و افزایش خدمات رسانی به این جامعه تصمیمات خوبی اتخاذ شد.
همچنین در این جلسه فرماندار شهرستان ملارد نیز در سخنانی افزود: عشایر شهرستان ملارد همچون سایر عشایر از افرادی بی ادعا و زحمت کش هستند و با تولیدات مناسب خود در زمینه گوشت قرمز و سایر محصولات دامی و لبنی نقش بسزایی دارند.
بهمن خطیبی اظهار کرد: امسال 2 جلسه شورای عشایری شهرستان ملارد برگزار شد که این جلسات در راستای افزایش خدمات رسانی به این عشایر تشکیل شد.
وی تامین آب شرب دام عشایری در شهرستان ملارد را یکی از خواسته های مهم عشایر این شهرستان عنوان کرد: با توجه به خشکسالی های اخیر مشکلاتی برای تامین دام عشایر در این شهرستان وجود دارد که در این زمینه در خصوص تامین آب دام عشایری از طریق چاه و بهسازی پروانه های بادی در جهت تامین آب از طریق انرژی های بادی تصمیماتی اتخاذ شد.
جلسه شورای عشایری شهرستان ملارد امروز (یکشنبه) با حضور مدیرکل امورعشایر استان تهران، فرماندار و سایر مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان ملارد در یکی از روستاهای عشایری بخش اختر آباد برگزار شد.
خبرنگار: سید جواد آل داود – انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7243//1348انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید