بهره برداری از 82 طرح کشاورزی همدان در هفته دولتمنصور رضوانی‌ جلال روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با افتتاح این طرح ها 85 روستا و 779 خانوار روستایی از برکات آن برخوردار می‌شوند.
وی با اعلام اینکه مجموع اعتبارات این 82 طرح معادل 288 هزار و 870 میلیون ریال است بیان کرد:از مجموع این طرح ها 52 طرح در حوزه آب و خاک و 9 طرح در حوزه تولیدات دامی است.
رضوانی جلال ادامه داد: هفت طرح آماده افتتاح مربوط به شیلات و آبزیان، 10 طرح مربوط به حوزه باغبانی، سه طرح مربوط به صنایع تبدیلی کشاورزی و یک طرح مربوط به صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه 9 طرح از این تعداد مربوط به شهرستان همدان است گفت: 11 طرح مربوط به شهرستان ملایر، 2 طرح در نهاوند، 2 طرح در تویسرکان، 23 طرح در اسدآباد، 11 طرح در کبودراهنگ، هفت طرح در رزن، هفت طرح در شهرستان بهار و سه طرح در شهرستان فامنین افتتاح می‌شود.
گفتنی است میزان تولیدات بخش کشاورزی در استان همدان 4.5 میلیون تن است و 23 درصد از ارزش افزوده بخش های اقتصادی استان مربوط به بخش کشاورزی است.
همچنین سهم استان همدان در ارزش افزوده بخش کشاورزی در کشور 3.3 درصد می باشد .
این استان یک هزار و 950 هزار هکتار وسعت دارد که 46 درصد آن منابع طبیعی است و 33 درصد آن در حوزه زراعت ، 3.7 درصد در حوزه باغات و 13.1 درصد هم در بخش آیش می باشد.
142 هزار بهره بردار در بخش کشاورزی در استان فعال است که 26 درصد اشتغال استان را بخش کشاورزی بر عهده دارد .
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان در حاشیه این آئین گفت: این جشنواره همه ساله به منظور بزرگداشت شهید باهنر و شهید رجایی به صورت ملی و در همه استان ها با 6 محور برگزار می شود و پیش از برگزاری آن شاخص های عمومی و اختصاصی توسط سیستم مرکزی تهیه و در اختیار استان ها قرار داده می‌شود.
سید اسکندر صیدایی با اشاره به نحوه انتخاب دستگاه‌های برتر بیان کرد: از هر گروه پنجگانه، دستگاه برتر انتخاب و سه دستگاه در شاخص‌های عمومی، سه دستگاه در شاخص‌های اختصاصی و چهار دستگاه در محورهای اقتصاد مقاومتی برتر شدند.
وی ادامه داد:همچنین چهار نفر از تیم‌های کاری موثر در هر یک از دستگاه‌های اجرایی برتر توسط مدیران کل تجلیل می‌شوند.
رئیس مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در ارزیابی‌هایی که از استان همدان انجام شده کارهای بزرگ و مطلوبی در این استان انجام گرفته که جای قدردانی دارد.
امیر خجسته افزود: راه آهن که با وجود تحریم‌ها و نبود ریل با توان دولتمردان افتتاح شد و اکنون مردم در حال استفاده از این ظرفیت هستند نقطه قوتی برای استان همدان است.
وی ادامه داد: طرح های بزرگ در استان همدان در شرایطی عملیاتی شد که کشور در تحریم به سر می برد و نفت بشکه ای 35 دلار به فروش می رسید و در این راه دولتمردان نقش‌آفرینی زیادی داشتند که جای قدردانی دارد.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای طرح میدان میوه وتره بار افزود: این طرح با اعتباری بالغ بر یک هزار و 700 میلیارد ریال و با ظرفیت ایجاد 10 هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می‌ شود.
وی با اشاره به رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزرای پیشنهادی تصریح کرد: مجلس با رای بالا توانست وزرای دولت را به خوبی معرفی کند چرا که دولت و مجلس باید با گفتمان و منطق و همدلی و همفکری به پیش بروند و دیگر دوران چالش‌های سیاسی گذشته است.
دوم تا هشتم شهریور به مناسبت شهادت شهیدان رجایی و باهنر به عنوان هفته دولت اعلام شده است.
7523/1181
خبرنگار: مرضیه بختیاری**انتشار:الهام تدینانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید