تجهیز 40 هزار هکتار از اراضی کشاورزی رفسنجان و انار به آبیاری تحت فشاربه گزارش ایرنا احمد انارکی محمدی عصر شنبه در نشست خبری افزود: در مجموع 120 هزار هکتار باغ پسته در 2 شهرستان انار و رفسنجان وجود دارد که از این تعداد بیش از 80 هزار هکتار باغ در رفسنجان قرار دارد.
وی تصریح کرد: 40 هزار هکتار باغ در شهرستان های رفسنجان و انار فاقد سند است و از طریق موتور پمپ چاههای کشاورزی مجاز آبیاری می شود که با رایزنی با وزارت جهاد سازندگی قرار شد این باغها با ارائه تسهیلات بلاعوض به کشاورزان به آبیاری نوین تجهیز شود.
وی ادامه داد: مدیریت صحیح منابع آبی به دلیل خشکسالی های موجود در این شهرستانها مد نظر است که تجهیز باغات به آبیاری نوین یکی از راههای صرفه جویی در آب است ضمن اینکه با اجرای این روش مقدار محصول نیز افزایش می یابد.
وی تصریح کرد: 174 هزار نفر در شهرستان انار و 24 هزار نفر در رفسنجان زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند و قرار است پلی ‌کلینیک تأمین اجتماعی در رفسنجان در زمینی به مساحت چهار هزار و 200 متر مربع احداث شود.
وی عنوان کرد: جاده نوق رفسنجان و محور زرند از حادثه خیز ترین نقاط استان کرمان هستند که برای 2 بانده‌ شدن این جاده ها رایزنی شده است.
انارکی محمدی گفت: فیبر نوری در فرودگاه بین ‌المللی رفسنجان نصب شده و پروازهای خارجی در آینده بسیار نزدیک در این فرودگاه راه‌ اندازی می‌ شود.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: تحلیف رئیس ‌جمهور و حضور بیش از 100 هیأت از کشورهای جهان در این مراسم مایه افتخار و آبروی نظام جمهوری اسلامی است.
وی ادامه داد: بزودی اعضای کابینه دولت دوازدهم تعیین می شوند که با توجه به اینکه از مباحث مهم ما انتخاب وزرای اقتصاد و دارایی و بازرگانی است با انتخابی که صورت گرفته امیدواریم حرکتی به سمت توسعه و رونق اقتصادی ایجاد شود.
احمد انارکی محمدی بیان کرد: مالیات استان کرمان 31.5 درصد افزایش یافته بود که برای کاهش آن در مجلس بحث کردیم.
وی خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه یک ‌هزار و 500 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال پایدار در مناطق محروم روستایی در سراسر کشور در نظر گرفته شده که امیدواریم امسال بتوانیم این مقدار را جذب کنیم.
رفسنجان با 311 هزار نفر جمعیت در 110 کیلومتری مرکز کرمان قرار دارد.
خبرنگار: مریم رضایی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7433/3029انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید