توسعه روستایی هشترود مستلزم توجه ویژه به بخش تولید و اقتصادمقاومتیبه گزارش ایرنا، حسن مستفید روز چهارشنبه در همایش دهیاران بخش مرکزی هشترود افزود: افزایش تولید با کاهش هزینه های آن در راستای رقابت در بازارهای استانی و ملی فقط با استفاده از طرح های مبتنی بر اقتصاد مقاومتی میسر می شود.
وی با بیان اینکه افزایش و توسعه بخش های تولیدی موجب ایجاد زمینه بازگشت جمعیت مهاجر از شهرهای بزرگ به شهرهای کوچک می شود ادامه داد: مرحله گذر از کشاورزی سنتی به مدرن با محوریت اقتصاد مقاومتی باید در کشاورزان نهادینه شود.
وی با اشاره به حمایت های دولت از بخش کشاورزی در این شهرستان خبرداد و اضافه کرد: کمک بلاعوض 85 درصدی دولت به کشاورزانی که زمین های خود را با سامانه آبیاری قطره ای یا بارانی آبیاری کنند در این راستا انجام می شود.
رییس اداره ورزش و جوانان هشترود نیز در این همایش با تاکید بر لزوم تشکیل مجمع خیران ورزش در این شهرستان گفت: تشکیل این مجمع می‌تواند نقش مهمی در ارتقای شاخصه ‌های ورزشی این شهرستان به ویژه در روستاها داشته باشد.
حجت حسین پور افزود: با تخصیص یا اهدای زمین مناسب توسط اهالی روستا و دهیاران، خانه های ورزشی در روستاهای این شهرستان احداث می شود.
معاون شبکه دامپزشکی هشترود هم در این همایش با اشاره به نقش دامداری و دامپروری در اقتصاد روستایی این شهرستان از کاهش 31 درصدی موارد ابتلا به بیماری تب مالت در جمعیت انسانی این شهرستان خبر داد و گفت: واکسیناسیون به موقع دام‌ها و نیز آموزش دامداران از طریق تشکیل کلاس‌های ترویجی عامل کاهش ابتلا به این بیماری مشترک انسان و دام در منطقه بوده است.
جمشید اکبرزاده نقش دامپزشکی را در کنترل بیماری‌های مشترک بین انسان و دام مهم بیان کرد و افزود: امسال 2 نوبت واکسیناسیون تب برفکی در بین دام های این شهرستان اجرا شده است.
شهرستان هشترود با وسعت یک هزار و 990 کیلومتر مربع در 120 کیلومتری تبریز واقع است.
خبرنگار:جلیل دین محمدی ** انتشار: رستگار
7487/6183انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید