دولت یازدهم 18600میلیارد ریال در خراسان شمالی سرمایه گذاری کردبه گزارش ایرنا، محمدرضا صالحی پنجشنبه در آیین بهره برداری همزمان 118 طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان اسفراین با اشاره به اقدامات موفق دولت یازدهم برای مردم گفت: هفته دولت فرصت خوبی برای بیان تلاش های دولت در زمینه خدمت رسانی است.
وی اظهار کرد: ایجاد ناامیدی در مردم گناه است و گفتن اقدامات بیش از آنچه که انجام شده غلو و کمتر از آن حسادت است.
وی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت به عنوان موفق ترین طرح دولت یازدهم گفت: این طرح هزینه درمان مردم را بسیار کاهش و به جامعه آرامش داده است.
صالحی کنترل تورم و کاهش آن از 42.5 به حدود 10درصد را از دیگر اقدامات ارزنده دولت تدبیر وامید ذکر کرد و افزود: رکود نیز در معنای علمی شکسته شد و با برنامه ریزی در دولت دوازدهم از لحاظ اجرایی نیز شاهد رونق بیشتر در اقتصاد خواهیم بود.
وی حمایت از ایجاد اشتغال را از برنامه دولت و استان ذکر کرد و گفت: در دولت دوازدهم ایجاد سالانه 950هزار شغل در کشور باید صورت گیرد که هدفگذاری استان ازاین میزان ایجاد 10هزار شغل است.
استاندار خراسان شمالی حمایت از بخش خصوصی، کارگاه های کوچک و متوسط و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی را از مهم ترین اهداف دولت در استان ذکر کرد و افزود: امیدواریم 2هزار نفر امسال در دستگاه های اداری جذب شوند.
استاندار خراسان شمالی گفت: نگاه ما این است که در هر شهرستان روستاهای سبز را تقویت کنیم.
صالحی افزود: در روستاهای سبز، معیشت آن از طریق امکانات محلی، استفاده از انرژی های نوین مانند انرژی بادی و خورشیدی، رعایت محیط زیست و طرح آبخیزداری واستفاده بهینه از نزولات آسمانی، کشت گیاهان دارویی و معرفی یک روستای سبز در هر شهرستان در سال 96 را از دیگر برنامه های استان دانست.

**رشد 25درصدی تعداد پروژه اسفراین در دولت تدبیر وامید
استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه 18هزار و 761 پروژه با اعتبار 18هزار600میلیارد تومان در دولت یازدهم در استان سرمایه گذاری شد گفت: در دولت تدبیر و امید نرخ تورم در خراسان شمالی بسیار کاهش یافت و از میزان 36.8 درصد به 11.9درصد رسید و نرخ بیکاری در استان از 12.4به 11.2 درصد رسید.
وی با اشاره به رشد 25درصد میانگین تعداد پروژه های اجرایی در شهرستان اسفراین دردولت یازدهم به دولت های نهم و دهم گفت: میانگین پروژه ها در این شهرستان طی دولت یازدهم280 پروژه بود.
صالحی افزود: عملکرد اعتبارات شهرستان اسفراین در دولت تدبیر وامید 430 میلیارد ریال بود که این میزان 156 درصد به دولت های نهم و دهم که 17میلیارد ریال بود، افزایش داشته است.
وی گفت: در چهار سال دولت تدبیر وامید در این شهرستان خراسان شمالی 682پروژه با 2هزار 410میلیارد ریال اعتبار به بهر برداری رسید.
به گزارش ایرنا استاندار خراسان شمالی در سفر یک روزه به شهرستان اسفراین پس از افتتاح همزمان 118 پروژه این شهرستان با اعتبار 416میلیارد ریال از مجتمع صنعتی فولاد و بیمارستان درحال ساخت تک تخصصی زنان در شهرستان اسفراین بازدید کرد.
شهرستان 120هزار نفری اسفراین در60کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد.
7189/ 6042 خبرنگار: بتول صارمی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید