سیلاب یک میلیاردو 500 میلیون ریال به راه های فاروج خسارت زدهادی رجائی نیا یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هنوز بعضی دستگاه های شهرستان اعلام خسارت نکرده اند اما جاری شدن روان آب ها و بعضاً وقوع سیلاب در برخی موارد منجر به ریزش سنگ و مسدود شدن مسیر ها در سطح روستاهای شهرستان شده بود ، که با هماهنگی انجام شده و امکانات محلی و یا دستگاه های عضو از جمله راهداری و حمل و نقل جاده ای مشکلات برطرف شد.
وی افزود: با توجه به گردش پذیر بودن برخی از روستاهای شهرستان که دارای رودخانه های فصلی یا دائمی نیز هستند و پیش بینی بارش ها در روز تعطیل، با اطلاع رسانی کامل از مبادی مختلف بویژه دهیاران شهرستان خوشبختانه هیچ گونه حادثه، مصدومیت و یا تلفات جانی گزارش نشد.
در همین خصوص رئیس جهاد کشاورزی شهرستان فاروج هم گفت: درحوزه کشاورزی با خسارت چندانی مواجه نبودیم .
احمد کنعانی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: جز تعدادی بند در رودخانه های روستاهای کوران، اسفجیر و… خسارتی به زمین های زراعی براثر بارندگی روز جمعه وارد نشده است.
وی یادآورشد: در مجموع طی سال زراعی براثر خشکسالی 698 میلیارد ریال خسارت به حوزه کشاورزی شهرستان وارد شده است.
سیلاب جمعه گذشته، 29 میلیارد و 156 میلیون ریال به بخش کشاورزی استان وارد کرد که بیشترین آن مربوط به بخش زراعت به میزان 13 میلیار و 252 میلیون ریال بود.
از ابتدای سال جاری تا 20 مرداد ماه امسال بر اثر حوادث طبیعی به بخش کشاورزی، 2 هزار و 562 میلیارد و 601 میلیون ریال خسارت در این استان وارد شده است.
بر اثر سیلاب روز جمعه شهرستان راز و جرگلان یک نفرکشته و 3 مصدوم شدند
سیلاب از ابتدای مردادماه تاکنون خسارت های عمده به بخش کشاورزی و تاسیسات زیربنای در شهرستان های گوناگون استان وارد کرده است.
استان خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع شده که هر سال تابستان با سیلاب های مرگبار روبه رو است.
*دستگاه های اجرایی، سازمان ها، نهادها و شرکت های دولتی و عمومی می توانند برنامه های خبری روزانه خود را یک روز قبل از اجرای برنامه ها از طریق شماره تلفن 32226666 و 32231776 و یا به 09159768804 تلگرام به ایرنا اطلاع دهند یا به این شماره ها نمابر کنند.
نشانی سایت ایرنای خراسان شمالی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی https://t.me/irnabojnurd
در دسترس همگان است
7187/ 6042 خبرنگار: مرضیه مهربان** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید