صادارت سه میلیون دلاری سیب درختی از زنجان به خارج از کشورعبدالله جعفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ارزش ریالی سه هزار و 100 تن سیب درختی صادراتی از زنجان به قطر و عراق بیش از 116 میلیارد ریال برآورد شده است.
وی، سطح باغات این محصول استان را 9 هزار و 168 هکتار اعلام کرد و یادآورشد: از این میزان هفت هزار و 737 هکتار بارور و یک هزار و 431 هکتار غیر بارور است.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: طی سالجاری تولید سیب درختی در این استان زنجان 130 هزار تن پیش بینی شده است.
به گفته جعفری، راه‌اندازی و توسعه واحدهای فرآوری و بسته‌بندی مطابق با استاندارد‌های جهانی، حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی برای معرفی محصولات تولیدی و تشکیل شرکت‌های بازرگانی تخصصی کشاورزی از راهکارهای افزایش صادرات محصولات کشاورزی تولیدی استان زنجان است.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون یک واحد سورت و بسته‌بندی محصولات کشاورزی در استان راه اندازی شده اما این واحد جوابگوی ظرفیت موجود در استان زنجان نیست و نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتری در این باره است.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: این استان در تولید انواع محصولات زراعی و باغی به لحاظ سطح و تولید جایگاه بالایی در سطح کشور دارد و یکی از استان‎های مهم تولید کننده انواع محصولات کشاورزی به شمار می‌رود.
جعفری ادامه داد: ظرفیت موجود در استان زنجان فرصتی برای سرمایه‌گذاری در ایجاد واحدهای فرآوری و بسته‌بندی فراهم کرده است و لذا از علاقمندان برای سرمایه‌گذاری در این حوزه دعوت می‌شود با مطالعه ظرفیت‎های استان و سرمایه‌گذاری‌های مناسب در بازار محصولات کشاورزی، از ارزش افزوده بخش برخوردار شوند.
وی از تشکیل چهار شرکت بازرگانی تخصصی کشاورزی در استان زنجان خبر داد و افزود: پیگیری‌های لازم برای افزایش تعداد این شرکت‌‌ها در استان در حال انجام است.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه بیست و سومین دوره نمایشگاه مواد غذایی، صنایع دستی و پوشاک از 11 تا 19 آذر ماه امسال در کشور ایتالیا برگزار خواهد شد، گفت: اتاق بازرگانی استان در قالب ایجاد یک پاویون در این نمایشگاه به نمایندگی از اتاق‌های کشور زمینه حضور مناسب تولید کنندگان و تجار کشور را فراهم کرده است.
جعفری نمایشگاه آرتی جیانای ایتالیا را فرصت بسیار خوبی برای تولید کنندگان به منظور معرفی محصولات تولیدی خود و مطالعه راه های نفوذ، حضور و توسعه بازارهای خارجی دانست.
وی اظهارکرد: تجار و تولید کنندگان زنجانی برای حضور در این نمایشگاه از تخفیف ها و تسهیلات مناسب بهره مند خواهند شد.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: علاقه‌مندان برای حضور در این نمایشگاه و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان مراجعه کنند.
به گزارش ایرنا، محصولات باغی، زراعی و دامی استان زنجان به 16 کشور دنیا صادر می شود.
7325/8068
خبرنگار: حدیث ابوالحسنی** انتشاردهنده: اسماعیل جهانبخشانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید